Еко-офіс — тренд чи користь !?

 

Еко-офіс - тренд чи користь !?
(Практичний досвід компанії Екоресурс)

Ж одна компанія сьогодні не може стояти осторонь від глобальних екологічних проблем: зміна клімату, погіршення якості повітря і води, ерозія і зменшення родючості грунтів. Все це викликано бездумною експлуатацією ресурсів для задоволення, постійно зростаючих, потреб людства.

Поняття «зелений офіс» не є революційно новим, оскільки його елементи вже більше 30 років впроваджуються в світовій практиці, самої концепції вже близько 20 років.

„Тому в наш час як ніколи актуальним і розумним рішенням проблеми захисту природи стали еко-офіси. ”

 

Що це і з чим його їдять?

Лексичне навантаження ховається під звучним словосполученням «еко-офіс» і це не просто новаторська знахідка дизайнерів, це компроміс, в спробі адаптувати потреби людини і потреби навколишнього середовища.

Компанії, які перейшли на режим зеленого офісу, по мінімуму використовують ресурси і енергію, зменшують кількість відходів при роботі в офісних приміщеннях і при цьому всім покращують свою репутацію в очах споживачів, клієнтів і партнерів. Функціонуюча система роботи «зеленого офісу» дозволяє ефективно вибудовувати HR-бренд компанії.

Більшість великих компаній в усьому світі, з міцними корпоративними цінностями, привабливими для прогресивної частини учасників ринку праці, глибоко переконані, що специфіка роботи в режимі «зелений офіс» - це величезний внесок в захист навколишнього середовища.

Екологія - це головний тренд останніх років у всьому світі. Ця тенденція поширюється на всі аспекти життєдіяльності, починаючи від побутових речей, закінчуючи стилем життя і веденням бізнесу.

Які компанії вже перейшли на систему роботи «зелений офіс»?

 

К омпанія ДТЕК Перша компанія в Україні, сертифікована на відповідність принципам Зеленого офісу (з отриманням сертифікату та наданням права використання знаку екологічного маркування «Зелений журавель»)

 

К омпанія «Київстар» одна з перших в Україні впровадила систему екологічного управління, якавраховує вимоги Міжнародного стандарту ISO 14001.)

 

Н авесні 2013 року кілька небайдужих до ідеї «зеленого офісу» співробітників холдингу «1 + 1» вирішили організувати команду. Назву надали креативну - GreenTeam, практично команда мрії про загальне «зеленому» майбутньому.

 

П рикладом «Зеленого офісу» на міжнародному рівні є компанія «IBM». Цей комп'ютерний гігант підрахував, що заощадить 17,8 мільйонів доларів в представництвах по всьому світу, завдяки заохоченню своїх працівників вимикати світло і офісну техніку, коли це необхідно.

 

О днією з головних цінностей корпоративної культури компанії «Екоресурс» є захист навколишнього середовища. Всі співробітники компанії екологічно освічені, екологічно налаштовані і завжди готові обмінюватися досвідом.

 
Ми готові поділитися, здавалося б, не лайфхаками, а найпростішими речами, які з дитячого віку застосовуємо. В рамках даної концепції «Зеленого офісу» пропонуємо мислити екологічно і це дуже просто:

Вода. Скорочення споживання води

Встановлення лічильників на воду, як стимул до економії, кранів з автоматичними датчиками відключення води.

Енергія

Тут найкраще використовувати всі доступні можливості енергетичного менеджменту. Наприклад, знизити витрати за рахунок правильного освітлення, заміни вікон, встановлення датчиків регулювання температури в системах опалення, утеплення фасадів екологічними матеріалами.

Прибирання

Використання екологічних миючих засобів та інших витратних матеріалів, які містять хлор, фосфонати і інші шкідливі для навколишнього середовища речовини.

Папір

Закупівля паперу для потреб офісу повністю або частково виготовленого з вторсировини. Співробітники компанії раціонально використовують цей продукт, традиційно організований збір і здача макулатури.

Закупівлі

Відповідальна закупівля канцтоварів, матеріалів, що не завдають шкоди навколишньому середовищу. Ми відмовляємося від використання пластика та поліетилену та поступово переходимо на еко-замінники.

Завдяки таким нововведенням нам вдалося знизити адміністративні витрати на 10-15%. І, хоча кількість зекономлених ресурсів в невеликій організації офісного типу може здаватися неістотною для поліпшення загального стану навколишнього середовища. Застосування принципів зеленого офісу в корпоративній культурі компанії допомагає досягти одного з головних завдань - змінити ставлення працівників до збереження навколишнього середовища як на роботі, так і вдома .

Піклуймося про природу разом! З повагою, команда «Екоресурс»!